b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_herb_900_600.png

Wójt Gminy Kolno zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Kolno na seminarium poświęcone tematyce segregacji odpadów i gospodarki odpadami komunalnymi. Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 19:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czerwonem.

 

Celem seminarium jest podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz budowanie postaw proekologicznych.  Seminarium  jest elementem kampanii edukacyjnej, na której realizację Gmina Kolno pozyskała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Do realizacji zadania w zakresie edukacji ekologicznej Gmina Kolno wybrała    Fundację Większe Mniejsze, która  od 2014 roku wspiera samorządy w prowadzeniu działań edukacyjnych z zakresu gospodarowania odpadami, odnawialnych źródeł energii i innych tematów wiążących się z problematyką ochrony środowiska. Zespół Fundacji stanowią edukatorzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Realizatorem działań bezpośrednich w naszej Gminie będzie Pan Romuald Burczyk – prezes zarządu Fundacji, mający na swoim koncie wiele przeprowadzonych prelekcji, szkoleń, seminariów oraz liczne pikniki i plenery ekologiczne.

mt_ignore