b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_kampania_edukacyjna_012.jpg

„Odpady segregujesz - Dobrze postępujesz” to tytuł kampanii edukacyjnej realizowanej w gminie Kolno. Od 12 czerwca prelekcje na temat segregacji odpadów prowadzone są w szkołach gminnych. Wczoraj w Czerwonem odbyło się spotkanie dla dorosłych.  

– Kampania, której elementem jest również konkurs dla uczniów z atrakcyjnymi nagrodami realizowana jest dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Naszym celem jest budzenie świadomości ekologicznej, angażowanie mieszkańców od najmłodszych pokoleń po dorosłych w segregowanie odpadów, bo przecież wszyscy odpowiadamy za stan środowiska, w którym żyjemy. Działanie to wpisuje się w szereg proekologicznych przedsięwzięć  jakie realizujemy w gminie Kolno między innymi budowa PSZOK czy przydomowych oczyszczalni ścieków.  

Solidną dawkę wiedzy na temat segregacji odpadów przekazuje mieszkańcom naszej gminy pan Romuald Burczyk – prezes zarządu Fundacji Większe Mniejsze . W ramach kampanii każdy uczeń szkoły gminnej otrzyma ekologiczną torbę, notes oraz informator o segregacji z planem lekcji. Pamiątką po tym przedsięwzięciu będą również prace plastyczne uczniów szkół podstawowych oraz opowiadania napisane przez gimnazjalistów w ramach konkursu ogłoszonego przez gminę. Kto wygrał ekologiczny konkurs dowiemy się już najbliższy poniedziałek.