b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_3968.jpg

Jednostka OSP Zabiele znalazła się w gronie 12, które otrzymają dofinansowanie na zakup wozu strażackiego. Decyzje o przyznaniu dotacji ogłosił wczoraj w Białymstoku Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. W spotkaniu, które odbyło się na placu przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Białymstoku uczestniczył m.in. Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, Andrzej Sekściński, prezes OSP Zabiele oraz Anotni Lewandowski, komendant M-G ZOSP RP w Kolnie.

– To zwieńczenie naszych starań i spełnienie marzeń druhów z OSP Zabiele – mówi wójt Józef Wiśniewski. – Jesteśmy bardzo wdzięczni , że nasze potrzeby zostały uwzględnione i razem z 11 innymi samorządami i jednostkami OSP z województwa możemy cieszyć się z przyznanych nam środków.  

 

Zakup wozu dla OSP Zabiele będzie możliwy dzięki połączeniu pieniędzy z różnych źródeł w tym m.in. środków z Narodowego i Wojewódzkiego FOŚiGW, środków z budżetu Gminy Kolno oraz dotacji budżetowej na Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy i środków MSWiA.  Czytaj więcej TUTAJ

fot. arch. Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku