b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_wykleci_b.800.600.0.0.stories.img_0588.jpg

   W Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno wraz z ks. Krzysztofem Malinowskim, proboszczem Parafii pw. Zwiastowania NMP w Lachowie, przewodniczącym Rady Gminy Kolno Wojciechem Jermaczem, radnym Kazimierzem Kowalewskim, Marcinem Sekścińskim, dyrektorem CKGK oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie: Andrzejem Szymańskim i Stanisławem Malinowskim złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Ofiar Walk o Niepodległość w XX w. na cmentarzu parafialnym w Lachowie.

Delegacja z kwiatami i zniczami pojechała również pod pomnik w Wykowie postawiony ku pamięci żołnierzy: Hieronima "Roga" Rogińskiego, Kazimierza Lenkiewicza "Warmiaka" i Bogdana Śleszyńskiego "Łosia".

Przypomnijmy, że Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", to święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku - zobacz TUTAJ

 Gmina Kolno pamięta...  Gmina Kolno pamięta...  Gmina Kolno pamięta...
 Gmina Kolno pamięta...  Gmina Kolno pamięta...  Gmina Kolno pamięta...
 Gmina Kolno pamięta...  Gmina Kolno pamięta...  Gmina Kolno pamięta...