b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_2060.jpg

27 i 28 czerwca 2018 r. 50. osobowa grupa młodzieży i osób dorosłych z terenu gminy Kolno udała się na wycieczkę do Reszla, Trójmiasta i Malborku w ramach realizacji projektu "Kadry z przeszłości. Na szlaku krzyżackich i biskupich zamków". Organizatorem wyjazdu była Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem.

 Na początku Reszel i jego wizytówka -  zamek krzyżacki. Potem sopockie molo, rejs statkiem "Pirat", kąpiele w Bałtyku i błogie lenistwo na plaży. W ośrodku "Warzenko" niezmordowani wycieczkowicze  spędzili wieczór na sportowo. Nazajutrz Gdańsk i jego urokliwa starówka, a później kompleks zamkowy w Malborku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Wycieczka Reszel - Trójmiasto - Malbork była końcowym elementem realizacji projektu "Kadry z przeszłości. Na szlaku krzyżackich i biskupich zamków". W wyjeździe wzięli udział najbardziej aktywni uczestnicy projektu. Biblioteka realizowała ten projekt w partnerstwie ze Stowarzyszeniem KaFCuki i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”. "Dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury".

         Wszystkim, którzy pracowali z nami podczas jego realizacji, bardzo serdecznie dziękujemy!

GBP Czerwone

Więcej zdjęć TUTAJ

kultura