b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_splachowo.jpg

Blisko 1,5 mln zł dofinansowania otrzyma Gmina Kolno na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Lachowie o przedszkole , w którym powstanie 50 miejsc dla przedszkolaków.  – Pieniędzy na tą niezwykle ważną inwestycję szukaliśmy od początku kadencji i jak tylko ogłoszony został jedyny konkurs na rozbudowę infrastruktury przedszkolnej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wykorzystaliśmy szansę  – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Tworzymy możliwość edukacji przedszkolnej na najwyższym poziomie. Powstanie też grupa dziewięciogodzinną, by pracujący rodzice mogli spokojnie zająć się swoimi obowiązkami, kiedy ich dzieci korzystać będą z bogatej oferty nowego przedszkola. Dzięki tej inwestycji nie będzie już takich sytuacji jak przy ostatnim naborze, kiedy to w obwodzie SP Lachowo musieliśmy z braku miejsc odmówić przyjęcia kilkunastu maluchów.  

 

Projekt pt „ Wzrost dostępności wysokiej jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kolno” zakłada rozbudowę budynku szkoły w Lachowie o przedszkole publiczne o powierzchni ponad 2 tys. m kw. wraz z infrastrukturą. Jednokondygnacyjne skrzydło będzie połączone z istniejącym budynkiem. Powstanie wjazd z drogi powiatowej, chodniki, a teren wokół zostanie zagospodarowany.

Wartość projektu to ponad 3,2 mln zł.