b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_2080.jpg

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem w porozumieniu z Krajową Radą Izb Rolniczych prowadzi w dniach 2-12 lipca półkolonie dla 50 dzieci z Czerwonego, Janowa i Wykowa. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki dofinasowaniu z Funduszu Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Na okres trwania wypoczynku letniego każdy uczestnik oraz kadra półkolonijna jest ubezpieczona i ma zapewnione śniadanie oraz obiad. W ramach spotkań półkolonijnych dzieci biorą udział, m.in. w zajęciach rekreacyjno-sportowych, muzycznych, kulinarnych, edukacyjnych, plastycznych, czytelniczych oraz profilaktycznych.


            Oprócz zajęć programowych realizowanych przez kadrę, z dziećmi spotkali się przedstawiciele następujących instytucji: Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolnie, Powiatowej Komendy Policji w Kolnie, Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku. Zaproszeni goście poprzez prezentacje multimedialne, pogadanki, krzyżówki, przekazali uczestnikom ważne informacje dotyczące promocji i profilaktyki zdrowia, bezpieczeństwa w czasie wakacji. Za nami jednodniowy wyjazd do Ełku, w którym wzięli udział nie tylko półkoloniści, ale także miłośnicy biblioteki. Pobyt rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu fantastyczno-przygodowego „Kuba Guzik” w Planet Cinema Ełk. Następnie odbyliśmy podróż kolejką wąskotorową do malowniczej miejscowości Sypitki, gdzie na postoju piekliśmy kiełbaski. Po odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ełku, a stamtąd już prosto do domu.
            Już dziś pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom za zaangażowanie w organizację wypoczynku dla mieszkańców gminy Kolno, w szczególności Stanisławowi Szymańczykowi za umożliwienie dowozu dzieci na półkolonie, dyrektorom szkół podstawowych z terenu gminy Kolno: Bożenie Dudzie, Grzegorzowi Jakubowskiemu i Jackowi Bagińskiemu za udostępnienie pomieszczeń szkolnych w tym celu. Zorganizowany czas upływa bardzo szybko i wesoło, lecz na dzieci czeka jeszcze mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Nie możemy się ich doczekać!

GBP w Czerwonem

Więcej zdjęć TUTAJ