b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_IMG_6329.jpg

W sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem 11 lipca 2018 r. odbyło się świętowanie zakończenia projektu "Tu moje miejsce, tu jest mój dom" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem. Dotację na realizację projektu w kwocie 7 900 zł pozyskaliśmy w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy". Grupa projektowa z terenu gminy Kolno w składzie: Antosiewicz Natalia, Antosiewicz Zuzanna, Banach Mateusz, Banach Patrycja, Bazydło Maja, Kołowajtys Przemysław, Kossakowska Ewelina, Lewandowska Kornelia, Okurowska Monika, Olszak Wiktoria, Piwowarski Damian, Ruchała Grzegorz i Siebuła Gabriela intensywnie pracowała pod okiem kadry Teresy Aliny Skrodzkiej - koordynatora projektu, Barbary Sielawy i Jacka Bagińskiego.

 

            Podczas uroczystości świętowania zakończenia projektu zaproszeni goście, a wśród nich sekretarz gminy Kolno Adam Masłowski, dyrektorzy instytucji gminnych, radni, partnerzy i sponsorzy, rodzice, dziadkowie, lokalne grupy działania, mieli okazję poznać efekty półrocznej pracy 13-osobowej stałej grupy projektowej. W trakcie uroczystości można było obejrzeć prezentację multimedialną będącą skrótowym zapisem działań projektowych. W wyniku przeprowadzonych warsztatów dziennikarskich, historycznych młodzież wykonała folder z miejscami godnymi obejrzenia i zwiedzenia w miejscowości Czerwone, który dostępny jest w siedzibie biblioteki. Oprócz tego na placu przy bibliotece zostały uroczyście zaprezentowane tablice, na których są zamieszczone zeskanowane stare zdjęcia miejsc, ludzi, instytucji Czerwonego oraz te, wykonane obecnie wraz z dokładnym opisem. Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili przybyłych gości na grillowaną kiełbasę, ciasto oraz pyszne pączki.

            Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu partnerów, sponsorów i wolontariuszy, za które serdecznie dziękujemy.

Partnerzy: Urząd Gminy Kolno, Jacek Bagiński – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, Aleksandra Szyc – Redaktor Gazety Gminnej, Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwonem, Stowarzyszenie KaFCuki, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kolnie, Sylwester Nicewicz – Producent Drzwi.

Sponsorzy: Koncern Medialno-Reklamowy Caterina, Hetman – Producent Odzieży Ochronnej, Tartak Czerwone, Sklep Delikatesy "U Jacka" w Czerwonem, Bank Spółdzielczy w Kolnie, Ryszard Piwowarski – Radny Powiatu Kolneńskiego, Wojciech Jermacz – przewodniczący Rady Gminy Kolno, Dawid Banach – Sołtys Miejscowości Czerwone, Dacholand Usługi Ogólnobudowlane.

Wolontariusze: Rodzina Państwa Banachów: Bartosz i Piotr za zaangażowanie przy postawieniu tablic, Jadwidze i Magdalenie za upieczenie pączków.

            Wszystkim, którzy okazali nam pomoc i życzliwość podczas realizacji projektu, serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć na naszym fb: https://www.facebook.com/pg/GBPczerwone-337422066353219/photos/?tab=album&album_id=1743210219107723

GBP Czerwone