b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_DSC_7751.jpg

Kilkanaście zespołów z województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego, a także polonia białoruska – tak statystycznie można podsumować II Festiwal Muzyczne Barwy Podlasia.  Koncert w Czerwonem, który odbył się 15 lipca był zakończenie projektu „Muzyczne Barwy Podlasia” realizowanego dzięki środkom pozyskanym przez Centrum Kultury Gminy Kolno z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje 2018.  – Pogoda w tym roku nie ułatwiała nam zadania, ale deszcz nie jest dla nas żadną przeszkodą  - mówi Marcin Sekściński, dyrektor CKGK – Koncert odbył się i na scenie przy szkole i w sali gimnastycznej.

 

Podobnie jak przed rokiem, jednym z elementów projektu były audycje radiowe, w trakcie których swoją ofertę zaprezentować mogły ośrodki kultury z województwa. W rozmowach o kulturze nie zabrakło też przedstawiciela Narodowego Centrum Kultury. Koncert w Czerwonem był potwierdzeniem jak bogate i różnorodne jest Podlasie oraz jak ciekawa i bogata jest kultura sąsiednich województw. Każdy z wykonawców otrzymał pamiątkowy grawerton z podziękowaniem za występ, nie zabrakło też poczęstunku.

- Takie spotkanie zespołów w różnym wieku i z różnych muzycznych tradycji jest ciekawe dla odbiorców, to też wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń, dlatego chcemy kontynuować organizowanie Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia – mówi Marcin Sekściński. - Zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia nie byłoby możliwe bez wsparcia dlatego bardzo serdecznie dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury.

Zobacz filmy z Festiwalu TUTAJ