b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_M20181115_143439.jpg

W czwartek 15 listopada w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyła się X Edycja Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem. Celem konkursu było m.in. propagowanie poezji wśród dzieci i młodzieży.

 

W konkursie wzięło udział 41 recytatorów ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu oraz Gimnazjum w Lachowie i Gimnazjum w Zabielu. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wybrane utwory o tematyce jesiennej na wysokim poziomie. Toteż komisja w składzie: Marzena Góralczyk – pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock, Danuta Kamińska – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Turośl oraz Kazimierz Edward Koter – instruktor teatralny Centrum Kultury Gminy Kolno miała nie lada wyzwanie, by wyłonić najlepszych recytatorów w gminie Kolno. Decyzją Jury laureatami zostali:

Kategoria I: uczniowie klas I – IV:

  1. Zuzanna Cempa – SP Janowo
  2. Natalia Filipkowska – SP Lachowo
  3. Anna Skrodzka – SP Wykowo

Wyróżnienie: Aleksandra Wesołowska – SP Wykowo

Wyróżnienie: Julia Wszeborowska – SP Lachowo

 

Kategoria II: uczniowie klas V – VIII i uczniowie gimnazjum:

  1. Monika Okurowska – Gimnazjum w Zabielu
  2. Julia Filipkowska – Gimnazjum w Lachowie
  3. Oliwia Sielawa – SP Borkowo
  4. Kamila Wyka – Gimnazjum w Lachowie

Wyróżnienie: Amelia Andrzejczyk – SP Janowo

Wyróżnienie: Amelia Malinowska – SP Czerwone

Wyróżnienie: Julia Wyka – SP Lachowo

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Fundatorem nagród ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok był Józef Bogdan Wiśniewski - wójt gminy Kolno, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy dziękują nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu. Podziękowania kierujemy również na ręce Stanisława Szymańczyka – dyrektora ZOPO za umożliwienie uczestnikom konkursu dojazdu do GBP w Czerwonem.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GBP w Czerwonem

Więcej zdjęć TUTAJ