b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_Foto__Sylwester_Nicewicz_44.jpg

Wzorem lat ubiegłych 18 listopada 2018 r. w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyła się kolejna Edycja Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji” w kategorii osoby dorosłe. Organizatorem poetyckich zmagań była Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem.

 

W konkursie wzięło udział 7 recytatorów z terenu gminy Kolno. Organizatorzy starali się wprowadzić przyjazną atmosferę, by podczas występów recytatorzy nie czuli się skrępowani, lecz dobrze się bawili. Poziom konkursowych zmagań był dość wysoki, uczestnicy byli dobrze przygotowani. Prezentacje oceniała komisja w składzie: Marzena Góralczyk – pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock, Bożena Kowalewska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Kolnie oraz Beata Zduńczyk – zastępca Przewodniczącego Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która ostatecznie postanowiła przyznać następujące nagrody:

 

1 miejsce - Barbara Jackiewicz

1 miejsce - Barbara Siwik

2 miejsce - Stanisława Chmielewska

2 miejsce - Krystyna Piwowarska

3 miejsce - Krystyna Banach

3 miejsce - Zofia Wiśniewska

Dodatkowo Jury przyznała wyróżnienie najmłodszej recytatorce - Karolinie Piwowarskiej, za odwagę podczas wystapienia publicznego oraz wdzięczną prezentację wiersza dziecięcego o tematyce jesiennej.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, które zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 rok, za które serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kolno. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie oraz Sylwestrowi Nicewiczowi za oprawę medialną wydarzenia.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów już za rok.

GBP w Czerwonem

Więcej zdjęć TUTAJ