b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_kartki_3-1.jpg

W prostocie ukryte jest piękno, które płynie prosto z serca.  Akcja pt. „Kartka z misja” na dobre zagościła w naszych gorejących sercach. Bezinteresowne zaangażowanie dzieci i dorosłych sprawia, że człowiek wierzy w DUCHA ŚWIĄT.

 Przedświąteczny okres to czas, w którym nie tylko skupiamy się na zakupach.  To również czas, kiedy chętnie pomagamy innym. W tym roku w naszych stronach gościł ksiądz Charles Vianney Tanke z Kamerunu, który opowiedział o problemach z jakimi spotykają się każdego dnia dzieci w jego kraju. Okazuje się, że to nie tylko choroby, ubóstwo, lecz ogromne trudności ze zdobyciem wykształcenia, nawet tego podstawowego, na które wielu nie stać. Koło Przyjaciół Misji przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie postanowiło zorganizować akcję pt. „Kartka z misją”.

Cały dochód uzyskany ze sprzedaży pocztówek zostanie przekazany na edukację dzieci z Kamerunu. Okazało się, że akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem w naszym lokalnym społeczeństwie. W przygotowanie świątecznych kartek zaangażowały się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem, które w okresie od 9 do 23 listopada spotykały się w Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle. Nieocenioną pomocą wykazała się pani Iza Murawska z Centrum Kultury Gminy Kolno, dzięki której do akcji przyłączyły się również Kluby Seniora w Zaskrodziu, Janowie i Wykowie oraz Koła Gospodyń z Janowa i Wykowa, a także nauczycielki wychowania przedszkolnego z Kolna. Organizatorów nie zaskoczył fakt, że do akcji przyłączyły się również WTZ z Marianowa oraz wiele anonimowych osób z naszej gminy, a nawet z Pisza, bo my z natury jesteśmy niosącymi dobro.

Kartki będą rozprowadzane na świątecznym kiermaszu w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem oraz przy parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie. Cały dochód zostanie przeznaczony na edukację dzieci z Kamerunu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym. Bez Was nie byłoby to możliwe, a tak razem osiągnęliśmy CEL

Renata  Popielarz

Więcej zdjęc na profilu Gminy Kolno na FB TUTAJ