b_250_200_16777215_00_images_artykuly_wojtforum.jpg

   I Forum Przedsiębiorców Gminy Kolno za nami. Dziś w Dworze Rogiński w Zabielu na zaproszenie Wójta Gminy Kolno spotkały się osoby prowadzące działalność gospodarczą w naszej gminie . W gronie ekspertów rozmowy toczyły się na temat potencjału gospodarczego Gminy Kolno, możliwości pozyskiwania funduszy na działalność oraz współpracy samorządu z przedsiębiorcami.

Po krótkiej prezentacji na temat Gminy Kolno głos zabrali zaproszeni eksperci. O Stowarzyszeniu Łomżyńskie Forum Samorządowe, do którego należy Gmina Kolno, opowiedziała pani Agnieszka Muzyk, zastępca prezydenta Łomży i prezes Stowarzyszenia podkreślając w szczególności możliwości jakie ono daje, ale też obszary i cele jakie sobie stawia, a jednym z nich jest rozwój przedsiębiorczości. Pan Dariusz Budrowski, ekspert krajowy ds. Europejskiego Funduszu Społecznego z 11 letnim doświadczeniem w pozyskiwaniu funduszy unijnych streścił wszystkie dostępne na dziś możliwości pozyskiwania unijnych dotacji dla przedsiębiorców.  Pani Agnieszka Rutkowska, wiceprezes Stowarzyszenia LGD Kraina Mlekiem Płynąca, którego członkiem jest gmina Kolno mówiła o możliwościach jakie przedsiębiorcom daje PROW i RPO WP. Wacław Sójko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolenie streścił bieżącą sytuację na rynku pracy w naszej gminie oraz zaprezentował  możliwości współpracy PUP z osobami prowadzącymi działalność gospodarczą . Z prezentacją wystąpił również pan Marcin Krejszeff, dyrektor turoślańskiego oddziału Banku Spółdzielczego w Kolnie.

- Mam nadzieję, że informacje, jakie Państwo dziś uzyskaliście okażą się przydatne. To forum jest pierwszym krokiem do nawiązania ściślejszej  współpracy   – zapowiedział Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Zachęcam do  szukania dróg rozwoju i do korzystania z dostępnych możliwości , zapewniam też, że pracownicy gminy oraz fachowcy z jakimi współpracujemy służyć będą wszelką  pomocą.

Jednym z efektów I Forum Przedsiębiorców Gminy Kolno będzie m.in. stworzenie  banku informacji dla przedsiębiorców, który zostanie  udostępniony na stronie internetowej gminy www.gminakolno.pl

Więcej zdjęć TUTAJ