b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_indeks.jpg

Koła Gospodyń Wiejskich już mogą składać wnioski o pomoc finansową.  Taką możliwość daje im rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia br., które weszło w życie 7 maja.

 

– Zgodnie z przepisami Koło zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie mogło tego typu wsparcie otrzymać raz w roku, naprawdę warto skorzystać   – zachęca do składania wniosków  Marcin Piotr Sekściński, zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży.

- Dla aktywnych mieszkańców gminy to bardzo dobra forma wsparcia ich działalności, a nasze Koła Gospodyń Wiejskich mają mnóstwo planów i pomysłów do zrealizowania, które jako samorząd również staramy się w miarę możliwości wspierać  – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

Wnioski o pieniądze na zadania Koła należy składać w Biurze Powiatowym ARiMR nie później niż do 31 października 2019 r.  Wysokość pomocy finansowej uzależniona jest od liczby członków KGW i wynosi 3 tys. zł (nie więcej niż 30 członków), 4 tys. zł ( od 31 do 75 członków) i 5 tys. zł (ponad 75 członków). Dla Kół, które skorzystały z dotacji w ubiegłym roku, warunkiem otrzymania dotacji na 2019 rok jest rozliczenie uprzednio uzyskanej pomocy. Pomoc Kołom będzie przyznawana do wyczerpania środków.

Wnioski i więcej informacji TUTAJ