b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_IMG_20190513_120146.jpg

13 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zaprosiła aktorów z Teatru Maska z Krakowa do SP im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie i do siedziby GBP w Czerwonem. Odbiorcami sztuki teatralnej promującej bibliotekę, książkę i czytelnictwo, byli uczniowie szkół podstawowych z Borkowa, Czerwonego, Janowa i Wykowa.

 

Spektakl „Opowieści z teczki profesora Książeczki” opowiadał historię Profesora Książeczki, który uwielbiał czytać. W leśnej pracowni pan Książeczka tworzył kolejne opowieści, które następnie chował do kolorowej teczki. Żywiołowy bohater przeprowadził widownię przez świat wyobraźni. Każda myśl rodząca się w jego głowie, przeradzała się w realne spotkanie z żywym bohaterem. W ten sposób widzowie poznali osobiście Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i Misia Chrapcia. Głównym celem wystawionej sztuki teatralnej było promowanie czytelnictwa, zachęcenie do regularnego odwiedzania biblioteki oraz wypożyczania książek, rozwijanie wyobraźni oraz ukazanie, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni czytanie. Dzieci świetnie się bawiły, nawiązały bardzo dobry kontakt i dialog z aktorami co świadczy o tym, że ta forma kultury jest pożądaną wśród młodych osób.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach zadania „Spotkania z kulturą i sztuką”, realizowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Kultura Dostępna. Wydarzenie to było pierwszym działaniem zorganizowanym w ramach projektu, przed nami wyjazd do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

GBP Czerwone

Galeria zdjęć na naszym fb: GBPczerwone