b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_herb_900_600.png

 Szanowni Państwo,

Wszystkim, którzy tworzą samorząd, a w szczególności Pracownikom Samorządowym, Radnym,  Sołtysom i Radom Sołeckim  z Gminy Kolno składam najlepsze życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

 

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto, które upamiętnia pierwsze wolne wybory samorządowe z 1990 roku. Ustanowione zostało przez Sejm RP, by wyrazić szacunek i uznanie „ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra(…)”. W uchwale Sejmu RP na 10 – lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego z 29 czerwca 2000 r., ustanawiającej to święto, czytamy : „Z perspektywy 10 lat widać, że mimo trudnych warunków, w którym przyszło im działać, samorządy spełniają pokładane w nich nadzieje, a dla budowy silnego państwa szczególne znaczenie mają dorobek pokoleń, lokalne więzi, patriotyzm, samoorganizacja, ciągła praca, samodoskonalenie i służba ludziom”.

W dniu 29. rocznicy wolnych wyborów samorządowych i w przededniu 30 rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 roku, naszym zadaniem jest tak służyć lokalnej społeczności, by nadal spełniać pokładane w nas nadzieje.  Jestem głęboko przekonany, że dorobek pokoleń, lokalne więzi, patriotyzm, samoorganizacja, ciągła praca, samodoskonalenie i służba ludziom wciąż mają największe znaczenie dla budowy silnej Polski.

Dziękuję każdemu z Was, że  swoim talentem, zaangażowaniem i pracą służycie Gminie Kolno i jej Mieszkańcom. Przed nami kolejne wyzwania, więc życzę Wam zapału, ale też wytrwałości oraz wielu sukcesów, by nasza wspólna praca na rzecz lokalnej społeczności przynosiła jak najlepsze efekty. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wysiłek wkładany w pracę na rzecz lokalnej społeczności i życzę wszelkiej pomyślności  w życiu zawodowym i prywatnym.

Józef Bogdan Wiśniewski, Wójt Gminy Kolno

mt_ignore