b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_IMG_20190528_120537.jpg

Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy na zaproszenie Wójta Gminy Kolno spotkały się 28 maja w Czerwonem, by porozmawiać o współpracy. - Bardzo Wam dziękuję za aktywność i budowanie różnorodnej oferty dla mieszkańców gminy. Doceniam zaangażowanie i serce jakie wkładacie w   działanie na rzecz lokalnej społeczności – podkreślał Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno i zapewniał, że Gmina Kolno będzie tą działalność  wspierać.  

 

Celem pierwszego tego typu spotkania było omówienie m.in. możliwości pozyskiwania funduszy na działalność KGW. Jednym ze źródeł jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O zasadach rejestrowania Kół w ARiMR i wnioskowania o pieniądze mówił Marcin Sekściński, zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

Wójt Józef Bogdan Wiśniewski przedstawił zebranym propozycję finansowej współpracy Gminy Kolno z Kołami. Omówione zostały też m.in. reguły korzystania z gminnych świetlic i  współpraca z Centrum Kultury Gminy Kolno. W trakcie rozmów pojawiło się szereg innych tematów ważnych dla funkcjonowania Kół. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom wójt Józef Wiśniewski zapowiedział zorganizowanie kolejnego roboczego spotkania, a być może również szkoleń dla przedstawicielek 10 Kół Gospodyń  Wiejskich funkcjonujących obecnie w gminie Kolno.  

s1

s