na zdjęciu do lewej Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego, Józef Wiśniewski, wojt gminy Kolno i Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego

Gmina Kolno otrzyma dofinansowanie na zakup wyposażenia do sześciu świetlic wiejskich. Pieniądze pochodzić będą z "Programu odnowy wsi województwa podlaskiego”.  – To kontynuacja działań zmierzających do wyposażenia naszych wyremontowanych świetlic tak, by jak najlepiej służyły  aktywnym mieszkańcom – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – W ubiegłym roku w ramach tego samego programu pozyskaliśmy pieniądze na wyposażenie dwóch świetlic, w tym roku kilku kolejnych, a ponieważ mamy ich w gminie sporo, to będziemy dalej aplikować o pieniądze na ten cel.

 

Umowę na dofinansowanie 5 czerwca w Białymstoku podpisał  Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno  ze Stanisławem Derehajło, wicemarszałkiem województwa podlaskiego i Wiesławą Burnos, członkiem zarządu województwa podlaskiego.

W tym roku nowe wyposażenie w postaci m.in.  telewizora, stolików, krzeseł, lodówki, czy stołu do bilarda, zgodne z zapotrzebowaniem aktywnych grup działających w poszczególnych miejscowościach i mieszkańców sołectw, trafi do świetlic w Bialikach, Borkowie, Koźle, Kumelsku, Wykowie i Zaskrodziu.

fot. wrotapodlasia.pl