b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_IMG_20190611_133955.jpg

W dniu 11-06-2019 w Międzyszkolnym Powiatowym Ośrodku Sportu w Piszu odbył XII Otwarty Konkurs Piosenki Żeglarskiej „Żeglujemy i śpiewamy nad Pisą”. W pięknej scenerii portu i jachtów szkoleniowych, zaprezentowali się miłośnicy piosenki żeglarskiej. Lachowo reprezentowały: Kasia Kosk, Wiktoria Kamińska SP Lachowo i Kamila Wyka Gimnazjum Lachowo.

W ocenie jury poziom konkursu był wysoki. Kasia piosenką „Gdzie ta keja” wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Kamila piosenką „To my, Korsarze” również wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wiktoria otrzymała specjalną nagrodę za ogólny wyraz artystyczny swojej interpretacji utworu „Marco Polo”. Gratulujemy dziewczynom sukcesu i życzymy pomyślnych wiatrów na przyszłość – ahoj ! 

   nauczyciel muzyki : Leszek Pogorzelski