b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_zawody1.jpg

2 czerwca GZ LZS zorganizowało pierwsze w tym roku zawody, a był to Turniej Mini Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kolno. Zawody odbyły się na boisku w Lachowie.  Do udziału w Turnieju zgłosiło się dziewięć zespołów z gminy Kolno: Lachowo, Kozioł, Janowo, Borkowo, Górszczyzna, Czerwone, Gromadzyn Wykno, Zabiele - Zakaleń, Lachowo Młodzież.   W wyniku losowania utworzone zostały grupy:

 

I Grupa

  1. Zabiele – Zakaleń
  2. Borkowo
  3. Janowo

II Grupa

  1. Kozioł
  2. Górszczyzna
  3. Lachowo Młodzież

III Grupa

  1. Lachowo
  2. Czerwone
  3. Gromadzyn Wykno

Po bardzo pasjonujących spotkaniach w grupach do półfinałów weszły zespoły z pierwszych miejsc z najlepszym bilansem bramek: z pierwszej grupy – Borkowo, z drugiej grupy – Kozioł, z trzeciej grupy Lachowo i jako czwarty zespół  – Zabiele – Zakaleń.

Półfinały to:

Borkowo – Kozioł  z wynikiem 1:1, karne 3:1

Lachowo – Zabiele – Zakaleń 0:1

O trzecie miejsce zagrały zespoły:

Lachowo – Kozioł 1:1, karne 3:1

Mecz o pierwsze miejsce rozegrali:

Borkowo – Zabiele – Zakaleń 1: 3

Klasyfikacja ostateczna Turnieju:

I miejsce – Zabiele – Zakaleń

II miejsce – Borkowo

III miejsce -  Lachowo

IV miejsce-  Kozioł

Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej otworzył Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, który wręczył  nowe stroje zespołowi  z Lachowa.

Organizacja Turnieju to jeden z elementów realizacji zadania pt. „Turnieje piłki nożnej i siatkowej” na które  GZ LZS w Kolnie otrzymało dofinansowanie z budżetu Gminy Kolno  w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Gminy Kolno w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej na 2019 r. 

turniej