b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_zabirlanki.jpg

Zespół Zabielanki obchodził 13 czerwca jubileusz 10 – lecia istnienia. Z tej okazji w świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno  w Zabielu odbyła się uroczystość  w trakcie której nie zabrakło życzeń , no i śpiewu.

 

Na początek z uroczym występem na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Zabiela. Ujęły zgromadzonych śpiewem, recytacja i tańcem. Następnie głos zabrał Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno, który obecnym i byłym członkiniom zespołu dziękował za promowanie gminy Kolno.

- Dziękujemy Wam za wszystkie występy i prosimy o więcej – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Niech to wspólne śpiewanie daje radość  i dobre emocje Wam i słuchaczom.

Z okazji jubileuszu Zabielanki otrzymały z rąk Wójta Gminy Kolno pamiątkowy grawer ton, róże i czek na stroje i buty w ramach projektu CKGK „"Etnogmina- renowacja i zakup kostiumów zespołów Gminy Kolno" dofinansowany z programu z EtnoPolska 2019 oraz tort.

Życzenia i własnoręcznie wykonane kwiaty i stroiki Zabielanki otrzymały od Klubu Seniora w Janowie. Zespół Ludowy Czerwieniacy podarował paniom bukiet kwiatów i wyśpiewane  gromkie sto lat. Sołtys Zabiela pan Stanisław Rogiński podarował Zabielankom obraz z członkiniami zespołu obiecując , że po jubileuszu powstanie kolejny , już z pełnym składem.

Panie z zespołu Zabielanki dziękując wszystkim za życzenia zaśpiewały zgromadzonym kilka piosenek. Warto podkreślić, że Zabielanki to jeden z pierwszych zespołów śpiewaczych, które powstały w Gminie Kolno. Panie śpiewają bez akompaniamentu. W repertuarze mają nie tylko pieśni żałobne, kościelne, ale szereg innych, w tym autorskie np. piosenka o Zabielu.

Jubileusz zorganizowało Centrum Kultury Gminy Kolno przy współpracy ze Szkołą Podstawową  w Zabielu (część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków) i Kołem Gospodyń Wiejskich w Zabielu z panią Bogusławą Sekścińską, radną gminy Kolno na czele (przygotowanie  słodkiego poczęstunku).  Czwartkowe spotkanie było jednym z elementów Dni Rodziny. Na kolejne organizatorzy zapraszają 23 czerwca od godz. 13.30.