b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_DSC02210.jpg

Tegoroczna Noc Świętojańska w Koźle połączona była z oficjalnym oddaniem do użytku Otwartej Strefy Aktywności, która powstała nad rzeką. -  Zachęcam wszystkich do korzystania z tego nowego miejsca rekreacji i wypoczynku – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Dzięki pieniądzom z rządowego projektu mamy tu atrakcyjny plac zabaw dla najmłodszych i siłownię na wolnym powietrzu dla starszych.

 

Obchody Nocy Świętojańskiej rozpoczęły się właśnie symbolicznym przecięciem wstęgi  przed placem zabaw dla dzieci, którego dokonali wójt Józef Wiśniewski, Anastazy Jan Kalinowski, przewodniczący Rady Gminy Kolno oraz mieszkańcy Kozła.

W części artystycznej na scenie zaprezentowały się nasze utalentowane zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz soliści. Talentem wokalnym zachwyciły m.in. Kamila Wyka, Wiktoria Kamińska oraz członkowie zespołu Me&TBD i IlCanto. Nie zabrakło muzyki z popularnego nurtu disco polo. Na scenie w Koźle zaśpiewały zespoły Roxter i Alibi oraz Ego.

Tradycyjnymi punktami święta nad Pisą był konkurs na wianek i szukanie kwiatu paproci. Konkurs na wianek odbył się w dwóch kategoriach dla dorosłych i dla dzieci. Nagrody dla dorosłych ufundował Wójt Gminy Kolno, a dla dzieci pan Alfred Święczkowski.

Impreza zakończyła się obrzędem nocy świętojańskiej, puszczaniem wianków na Pisie i spektakularnym pokazem tańca z ogniem.

Uczestnicy Nocy Świętojańskiej w Koźle mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji w tym m.in. skosztować pysznych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bialikach.

O bezpieczeństwo w trakcie Nocy Świętojańskiej dbali m.in. strażacy z OSP w Czerwonem i Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy

Centrum Kultury Gminy Kolno organizator Nocy Świętojańskiej w Koźle dziękuje wszystkim sponsorom i podmiotom za wsparcie i już dziś zaprasza na kolejną edycje imprezy nad Pisą.