b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_IMGL4557.jpg

Druh Andrzej Sekściński, prezes OSP Zabiele znalazł się w gronie odznaczonych w trakcie  Powiatowego Dnia Strażaka w Stawiskach. W uroczystości pod Patronatem Jarosława Zielińskiego podsekretarza  stanu w MSWiA uczestniczyli nie tylko druhowie z gminnych OSP, ale też Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno i Anastazy Jan Kalinowski, przewodniczący Rady Gminy Kolno.

 

Uroczystość zgromadziła bardzo liczne grono gości w tym m.in. przedstawicieli władz różnego szczebla. Rozpoczęła się Mszą św. w Kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach. Dalsza część obchodów Powiatowego Dnia Strażaka odbyła się na placu przed kościołem. Były życzenia, podziękowania i gratulacje. Odznaczenia i awanse zawodowe wręczał strażakom Jarosław Zieliński. Druh Andrzej Sekściński otrzymał Srebrny Medal Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej nadany przez Ministra MSWiA.

fot. arch. UM Stawiski

IMGL4314IMGL4256IMGL4468IMGL4585