b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_IMG_1520.jpg

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było szczególne dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Zabielu i w Lachowie. Z uwagi na wprowadzoną reformę oświaty szkoły te właśnie przestają istnieć. W obu placówkach w tej historycznej, bo ostatniej po dwudziestu latach funkcjonowania,  uroczystości uczestniczył Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno składając podziękowania nauczycielom i dyrekcji, życzenia powodzenia na dalszych szczeblach edukacji uczniom, a wszystkim udanych wakacji.  

 

Nowym roku szkolnym Gmina Kolno będzie organem prowadzącym dla siedmiu szkół podstawowych. – Reformę oświaty wdrażaliśmy tak, by dziś, kiedy gimnazja znikają z mapy edukacyjnej naszej gminy, nauczyciele w nich pracujący nie stracili pracy, i to się udało – podkreśla wójt Józef Bogdan Wiśniewski.