b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_7lipca.jpg

W niedzielę 7 lipca odbędą się tegoroczne obchody rocznicy bitwy pod Piasutnem Żelaznym. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 na cmentarzu parafialnym w Łosewie, gdzie poświęcona zostanie odnowiona mogiła  żołnierzy poległych w czerwcu 1944 r. Po złożeniu wieńców i zapaleniu zniczy hold poległym oddany zostanie również przy pomniku w Piasutnie Żelaznym. Następnie o godz. 12.00 odbędzie się msza św. polowa na terenie dawnej leśniczówki w Piasutnie Żelaznym. Po mszy św. będzie czas na okolicznościowe przemówienia i wspomnienia wydarzeń sprzed 75 lat. W programie obchodów jest też inscenizacja bitwy, występ zespołu Borkowiacy i grochówka wojskowa dla wszystkich. Obchody bitwy pod Piasutnem Żelaznym od kilku lat organizują wspólnie Gminy Kolno, Gminy Zbójna, Parafia pw. NSJ w Łosewie i Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie. 

 

mt_ignore