b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_zawody.jpg

Drużyny ze wszystkich gminnych jednostek OSP typu S stawiły się do udziału w gminnych zawodach sportowo - pożarniczych, które odbyły się 30 czerwca w Zaskrodziu.  Rywalizacja była zacięta, ale obowiązywała zasada Fair play. W zawodach rywalizowały drużyny męskie, kobiece i młodzieżowe. – Jestem bardzo zadowolony zarówno z frekwencji jak i postawy naszych strażaków ochotników. Cieszy szczególnie udział aż pięciu drużyn młodzieżowych - mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Dziękuję wszystkim za udział i panu Antoniemu Lewandowskiemu, komendantowi M-G ZOSP w Kolnie za profesjonalną organizację zawodów.  List do uczestników zawodów wystosował Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA.

 

Zawody rozegrały się w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami. Komisję sędziowską na wniosek Wójta Gminy Kolno powołał Komendant Powiatowy PSP w Kolnie. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Arkadiusz Obrycki.

W zawodach uczestniczyło 8 drużyn męskich. Najlepszy wynik uzyskała OSP Zabiele, II miejsce zajęła drużyna OSP Czerwone, a III miejsce OSP Borkowo.

Z dwóch drużyn kobiecych najlepszą okazałą się drużyna OSP Kumelsk wyprzedzając OSP Zabiele zarówno w ćwiczeniach bojowych, jak i w sztafecie pożarniczej.

Do rywalizacji w kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze stanęło aż pięć reprezentacji.  Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco: I miejsce OSP Lachowo, II miejsce OSP Zabiele, III miejsce OSP Kumelsk, IV miejsce OSP Borkowo i V miejsce OSP Czerwone.

Trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii otrzymały puchary, nie zabrakło też nagród indywidualnych dla drużyn młodzieżowych i kobiecych oraz nagród sprzętowych dla drużyn męskich. Nagrody i puchary ufundowane zostały przez Wójta Gminy Kolno.

Jak podkreślał sędzia główny zawodów odbyły się one zgodnie z regulaminem i przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

Organizatorzy zawodów dziękują za wsparcie strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Kolnie – sędziom zawodów,  panu Andrzejowi Sadowskiemu za użyczenie łąki na której rozgrywane były konkurencje oraz panu Mariuszowi Kozłowskiemu za użyczenie prądu.

Więcej zdjęć TUTAJ

mt_ignoremt_ignore