b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_umowa.jpg

15 tys. zł na wsparcie zespołów Czerwieniacy , Borkowiacy i Zabielanki otrzyma Gmina Kolno w ramach Programu odnowy wsi województwa podlaskiego. – Nasz projekt znalazł się w gronie dwunastu dodatkowych projektów na które zostały przyznane pieniądze dzięki temu, że władze województwa  zwiększył kwotę zarezerwowaną na realizację tego programu w budżecie województwa – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. –Cieszy nas to, że samorząd województwa dostrzega potrzeby sołectw i aktywnych grup, bo takie wsparcie jest niezmiernie potrzebne.  

 

Gmina Kolno w tym roku dzięki Programowi odnowy wsi zrealizuje dwa projekty. Pierwsze wsparcie otrzymaliśmy na doposażenie 6 świetlic. Teraz przyznane pieniądze przeznaczone będą na stroje dla gminnych zespołów. Umowę na dofinansowanie tego projektu Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno oraz Halina Boryszewska skarbnik gminy podpisali z panem Stanisławem Derehajło, wicemarszałkiem województwa podlaskiego oraz panią Wiesławą Burnos, członkiem zarządu województwa podlaskiego 28 czerwca w Białymstoku.