b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_wsi.jpg

II Turniej Wsi Gminy Kolno już za nami. Do rywalizacji stanęło sześć drużyn.  Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Bialik. – Wszystkim drużynom dziękuję za dobrą zabawę i współzawodnictwo fair play – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Dziękuję też paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Zaskrodziu za wspaniałą organizację turnieju i za pozyskanie zewnętrznych środków na ten cel oraz pracownikom Centrum kultury Gminy Kolno i strażakom ochotnikom z OSP Zaskrodzie.

 

11 sierpnia na placu przy Szkole Podstawowej w Zaskrodziu do rywalizacji w ramach II Turnieju Wsi Gminy Kolno stawiły się drużyny z Borkowa, Bialik, Wykowa, Janowa, Zaskrodzia i Kumelska. Zgodnie z regulaminem rozegrane zostały konkurencje w trzech blokach tematycznych: sprawnościowe, kulinarne i  kulturalne. Reprezentanci poszczególnych sołectw musieli m.in. sprawdzić się podczas przeciągania liny, wyścigu taczek, ubijania piany z białek jaj, przygotować potrawę z ziemniaka. Zadanie kulturalne polegało na przygotowaniu prezentacji czy scenki związanej z tradycją lokalną, albo prezentującą dowcipnie własną społeczność. Zmagania oceniało kilkuosobowe jury, które zdecydowało, że na I miejsce zasłużyła drużyna z Bialik II miejsce zajęła drużyna z Kumelska, II miejsce zajęło Wykowo, IV miejsce Borkowo i Janowo i V miejsce drużyna z Zaskrodzia.

Trzy najlepsze drużyny oraz pozostałe za wyróżnienia otrzymały nagrody rzeczowe.

Dodatkową atrakcją była zjeżdżalnia, malowanie twarzy i zabawy  dla dzieci.

Turniej zakończył się festynem z  muzyką i pysznymi potrawami przygotowanymi przez KGW Zaskrodzie.

Inicjatywa realizowana była dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez KGW Zaskrodzie w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie”  dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.