b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_transport.jpg

Linia autobusowa na trasie Kolno – Gietki zostanie przywrócona! Gmina Kolno znalazła się w gronie19 samorządów z województwa podlaskiego, które skorzystają z pieniędzy na ten cel  w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. 

 

– Zabiegaliśmy o te środki, bo wiemy, jak pilną potrzebą dla mieszkańców Gietek i okolic było przywrócenie publicznego transportu do Kolna – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

Pierwsze umowy na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w Podlaskiem Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski  podpisał z  przedstawicielami samorządów  pod koniec sierpnia br. Zanim Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno podpisał umowę z Wojewodą Podlaskim  na sesji 14 sierpnia br.,  stosowną uchwalę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego podjęła Rada Gminy Kolno.

Ustawa z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej  weszła w życie w dniu 18 lipca 2019 r.  

Więcej informacji o podpisanych umowach zobacz TUTAJ

fot. arch. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

transport