b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_borkowiacy.jpg

Od wczoraj zespół  Borkowiacy może prowadzić próby i koncertować już z wykorzystaniem nowego sprzętu muzycznego. Dla grupy dziesięciu osób, która przygodę ze wspólnym śpiewaniem zaczęła całkiem niedawno to duże wydarzenie.  – Ten zakup to realizacja projektu pod nazwą „Doposażenie zespołów Borkowiacy, Czerwieniacy, Zabielanki” dofinansowanego w ramach Programu odnowy wsi województwa podlaskiego – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

 

Do uroczystego przekazania sprzętu przedstawicielom zespołu Borkowiacy doszło wczoraj w remizie OSP Borkowo. W spotkaniu uczestniczył  m.in. współpracujący z Centrum Kultury Gminy Kolno i naszymi zespołami pan Paweł Podeszwik, który zaprezentował możliwości nowego instrumentu. 

Zakup sprzętu muzycznego to jeden z elementów realizowanego projektu. Jeszcze w tym miesiącu w zespoły Zabielanki i Czerwieniacy zyskają nowe stroje. Właśnie trwają ostatnie przymiarki.