b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_7.jpg

17 września Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem po raz pierwszy zorganizowała wycieczkę, w której uczestniczyły wnuczęta i ich babcie. Głównym punktem wyjazdu był pobyt w Białostockim Teatrze Lalek, gdzie obejrzeliśmy sztukę teatralną „Baśń o rycerzu bez konia”.

 

Spektakl był prawdziwym mistrzostwem w wykonaniu wspaniałych artystów białostockiej sceny lalkowej, a kreowana przez nich opowieść o Rycerzu bez Konia i Koniu bez Rycerza skradła serca najmłodszych widzów. Waleczny Rycerz bez Konia i Koń bez Rycerza wędrują szukając siebie nawzajem. Po drodze spotykają różne postaci, ale siebie spotkać nie mogą, co czyni ich coraz bardziej nieszczęśliwymi. Wszyscy, a w szczególności dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pełne humoru, które przekonuje, że warto mieć marzenia, głęboko w nie wierzyć, a wtedy się spełnią. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajeczna scenografia przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach zachwyt.

Zorganizowanie wydarzenia było możliwe dzięki pozyskanej przez bibliotekę dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Kultura Dostępna. Wyjazd do teatru to jeden z elementów realizowanego przez GBP w Czerwonem projektu „Spotkania z kulturą i sztuką".

GBP Czerwone

więcej zdjęć TUTAJ

logoteatr