b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_spborkowo.jpg

1 października w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie odbył się uroczysty apel z okazji  ślubowania i pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Gościem honorowym wydarzenia był Mieczysław Kazimierz Baszko, poseł na Sejm RP i wiceprzewodniczący Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, który przekazał symboliczny czek na ponad milion złotych dofinansowania, które Gmina Kolno pozyskała z rządowego programu na remont sali gimnastycznej przy szkole w Borkowie. – Dzięki pieniądzom z Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska”  wyremontujemy salę gimnastyczną, a przy okazji przebudowy powstaną też  dwie nowe sale do zajęć edukacyjnych, co zdecydowanie  zwiększy możliwości szkoły w zakresie edukacji sportowej – mówi Józef Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

 

W części artystycznej wydarzenia wystąpili nie tylko uczniowie SP w Borkowie, ale też zespół Borkowiacy. W gronie uczestników obok posła na Sejm byli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy jednostek podległych, nauczyciele, rodzice i uczniowie oraz Marcin Sekściński, zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR i doradca Wicepremiera Jarosława Gowina oraz Piotr Glinka.

Jednym z elementów szkolnej uroczystości  było wręczenie tytułu Przyjaciela Szkoły w Borkowie, który z rąk jej dyrektora Dariusza Przestrzelskiego przyjęli poseł Mieczysław Kazimierz Baszko i nauczycielka pani Danuta Kordal.