b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_konkurs2019.jpg

W środę 23 października w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyła się XI Edycja Konkursu Recytatorskiego „Jesień w poezji”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem.

 

W konkursie uczestniczyło 53 recytatorów ze szkół podstawowych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie i Zabielu. Uczestnicy konkursu pięknie recytowali wiersze o tematyce jesiennej i poprzez język literacki wyrażali emocje. Zmagania konkursowe dzieci i młodzieży oceniały komisje konkursowe powołane przez organizatora, które miały nie lada wyzwanie, aby wyłonić najlepszych recytatorów w gminie Kolno.

Prezentacje uczestników kategorii I – przedszkole i II – uczniów klas I-IV oceniała komisja w składzie: Maria Bućko – emerytowany nauczyciel, członek Zespołu Ludowego Czerwieniacy, Marzena Góralczyk – pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Mały Płock oraz Barbara Sielawa – starszy kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria I – przedszkole:

1 miejsce – Maja Pietruszka (SP Zabiele)

2 miejsce – Zuzanna Burzyńska (SP Czerwone)

2 miejsce – Zuzanna Wieczorek (SP Czerwone)

3 miejsce – Igor Mieczkowski (SP Lachowo)

Wyróżnienie – Bartosz Arnista (SP Czerwone)

Wyróżnienie – Lena Kozicka (SP Borkowo)

 

Kategoria II – uczniowie klas I – IV:

1 miejsce – Hubert Chmielewski (SP Janowo)

1 miejsce – Diana Paliwoda (SP Zabiele)

2 miejsce – Natalia Filipkowska (SP Lachowo)

2 miejsce – Amelia Rydzewska (SP Czerwone)

3 miejsce – Aleksandra Darmetko (SP Borkowo)

3 miejsce – Anna Skrodzka (SP Wykowo)

Wyróżnienie – Jakub Nadara (SP Wykowo)

 

Prezentacje uczestników kategorii III – uczniowie klas V-VIII oceniała komisja w składzie: Anna Cudnik – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Borkowie, Alfred Samul – sołtys miejscowości Niksowizna, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja” oraz Jolanta Siwik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie.

Decyzją Jury w kategorii III – uczniowie klas V–VIII laureatami zostali:

1 miejsce – Wojciech Sarnacki (SP Lachowo)

2 miejsce – Zuzanna Truszkowska (SP Wykowo)

2 miejsce – Damian Truszkowski (SP Borkowo)

3 miejsce – Sebastian Grochowski (SP Borkowo)

3 miejsce – Magdalena Poreda (SP Janowo)

Wyróżnienie – Wiktoria Andrzejczyk (SP Janowo)

Wyróżnienie – Amelia Długozima (SP Czerwone)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Fundatorem nagród ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok był Józef Bogdan Wiśniewski – wójt gminy Kolno, za co serdecznie dziękujemy. Organizatorzy dziękują nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu. Podziękowania kierujemy również na ręce Stanisława Szymańczyka – dyrektora ZOPO za umożliwienie uczestnikom konkursu dojazdu do GBP w Czerwonem.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do zmagań poetyckich w następnym roku.

Relacja fotograficzna na fb biblioteki: https://www.facebook.com/pg/GBPczerwone-337422066353219/photos/?tab=album&album_id=2466665376762200

GBP w Czerwonem