b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2017_IMG_3063.jpg

Dnia 29 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyła się IX Edycja Konkursu Recytatorskiego „Poezja Brzechwy i Tuwima”. Po zaprezentowaniu krótkich biografii dwóch wybitnych pisarzy – Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, przeszliśmy do wysłuchania wierszy, przygotowanych przez najmłodszych mieszkańców gminy Kolno.

 

W konkursie wzięło udział 36 recytatorów ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Borkowie, Czerwonem, Janowie, Lachowie, Wykowie, Zabielu i Zaskrodziu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, klasa 0, uczniowie klasy I.

Prezentacje oceniała komisja w składzie: Jolanta Maria Siwik– dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie, Wiesława Kłosińska – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu, Maria Bućko – emerytowany nauczyciel, kierownik zespołu „Czerwieniacy” oraz Stanisław Szymańczyk – dyrektor ZOPO w Kolnie.

 

Komisja najwyżej oceniła recytację następujących osób:

Przedszkole

1. Klaudia Gorzemba – SP w Zaskrodziu

2. Marcel Malinowski – SP w Janowie

3. Filip Jurczyk – SP w Czerwonem

Wyróżnienie: Igor Gołębiewski – SP w Lachowie

Wyróżnienie: Bartosz Nicewicz – SP w Czerwonem

 

Klasa 0

1. Hanna Chrostowska – SP w Lachowie

2. Hubert Chmielewski – SP w Janowie

2. Bartłomiej Sawicki – SP w Janowie

3. Sebastian Gębarski – SP w Zaskrodziu

Wyróżnienie: Joanna Kosiorek – SP w Czerwonem

 

Klasa I

1. Dominika Matuszczak – SP w Janowie

2. Kacper Zagroba – SP w Lachowie

3. Julita Kopacz – ZSS w Zabielu

Wyróżnienie: Patrycja Gers –SP w Czerwonem

Wyróżnienie: Dominik Sielawa – SP w Borkowie

Wyróżnienie: Julia Wszeborowska – SP w Lachowie

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, które zostały zakupione ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok, za które serdecznie dziękujemy. Organizatorzy składają podziękowania przede wszystkim rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu, a także dyrektorowi ZOPO Stanisławowi Szymańczykowi za umożliwienie uczestnikom dojazdu do GBP w Czerwonem.

 

GBP w Czerwonem