b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_warszawa.jpg

50 osobowa grupa osób dorosłych z terenu gminy Kolno 24 listopada uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem. Wyjazd do Warszawy był końcowym elementem realizacji projektu „Spotkania z kulturą i sztuką”, na który biblioteka pozyskała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Kultura Dostępna.

 

 Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki multimedialnym ekspozycjom, autentycznym eksponatom pochodzącym z 1944 r. muzeum wiarygodnie oddaje klimat minionych wydarzeń i atmosferę powstańczej Warszawy. Uczestnicy wycieczki mogli poznać nie tylko militarne dzieje 63 dni walk żołnierzy Armii Krajowej z przeważającymi siłami niemieckimi, ale także codzienne życie ludności cywilnej. Realność ekspozycji, tragizm wydarzeń uchwycony w różnych formach prezentacji wywarły na uczestnikach naszej wycieczki niesamowite wrażenie, co podkreślali później w licznych komentarzach.

Na zakończenie dnia udaliśmy się do Teatru 6.piętro funkcjonującego w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. W teatrze mieliśmy okazję obejrzeć fenomenalną komedię Nikołaja Gogola w znakomitej obsadzie aktorów widzianych najczęściej na ekranach telewizyjnych: Pauliny Chruściel, Joanny Żółkowskiej, Anny Dereszowskiej, Michała Żebrowskiego, Piotra Głowackiego, Cezarego Żaka czy Cezarego Pazurę. Spektakl „Ożenek” był prawdziwą teatralną ucztą, która w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubieni zachwyciła wszystkich do tego stopnia, że owacjami na stojąco widzowie podziękowali aktorom za mistrzowską interpretację sztuki.

Projekt „Spotkania z kulturą i sztuką” realizowany był w partnerstwie ze stowarzyszeniami KaFCuki oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno Integracja. Wsparcie finansowe udzielił Józef Bogdan Wiśniewski – Wójt Gminy Kolno oraz Bank Spółdzielczy w Kolnie, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy dziękują Sylwestrowi Nicewiczowi za opiekę medialną zadania oraz wszystkim, którzy aktywnie odpowiedzieli na różnorodne wydarzenia zorganizowane w ramach realizacji projektu „Spotkania z kulturą i sztuką”.

GBP Czerwone

Galeria zdjęć fb: GBPczerwone

logoteatr