b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_strojnowyczerwony.jpg

Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle zakończyło realizację projektu pt. „Etnogmina- renowacja i zakup kostiumów zespołów Gminy Kolno” dofinansowanego z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

 

 Dzięki realizacji tego projektu nowe stroje zyskały Zespół Ludowy Czerwieniacy i zespół Zabielanki, a Straż Grobu Pańskiego w Borkowie - nowe buty i mundury oraz odnowione hełmy, które od pokoleń są na wyposażeniu druhów.

Zanim nowe stroje trafiły do zespołów odbyły się konsultacje w sprawie wyboru najlepszych wzorów odwołujących się do dawnych tradycji i historii regionu. W tej sprawie przedstawiciele zespołu Czerwieniacy spotkali się m.in. z pracownikami  Gminnego Ośrodka Kultury w Grabowie i Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Projekt realizowany był od 1 lipca do 30 października 2019 r. Kwota dofinansowania z  Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019 pozyskanego przez CKGK na realizację tego projektu to 53 tys. zł

NCK logo poziom kolor CMYK

 

strazstroj1strojzabielanki