b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_wincentatv.jpg

Świetlica w Wincencie otwarta zaledwie kilka tygodni temu po generalnym remoncie przeprowadzonym dzięki unijnym środkom tętni życiem. To tu odbyły się m.in. pierwsze wyjazdowe warsztaty rękodzieła świątecznego organizowane przez Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle, a wczoraj Koło Gospodyń Wiejskich „Malinki” odwiedzili reporterzy z TVP Białystok. – Właśnie po to szukamy dotacji, by stwarzać mieszkańcom warunki do rozwoju i integracji, a przy okazji ratować budynki ważne dla lokalnych społeczności – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – W planach mamy stworzenie tu miejsca pamięci, które opowiadać będzie o bogatej historii pogranicza.

 

Dawny budynek remizy OSP w Wincencie to dziś świetlica z aneksem kuchennym, łazienkami i salami – miejsce idealne do spotkań i warsztatów. To właśnie tu co najmniej dwa razy w tygodniu spotykają się członkinie KGW Malinki i one nadają rytm wydarzeniom, które się tu odbywają.

W tym tygodniu dzieci i panie z KGW uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez instruktora z CKGK. Powstały piękne choinki i kartki świąteczne na charytatywną akcje „Kartka z Misją II”.  28 listopada we czwartek w świetlicy były warsztaty dla dzieci z pieczenia ciasteczek. Tego dnia  pojawiła się też w Wincencie ekipa reporterów z TVP Białystok.

- W ramach akcji informacyjno – promocyjnej Podlaski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce pokazać m.in. kilka najbardziej aktywnych kół gospodyń w regionie – wyjaśnia Marcin Sekściński, zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży. – W Wincencie mamy nie tylko przykład świetnie działającego koła gospodyń, ale też inwestycji zrealizowanej dzięki unijnym środkom.

Materiał zrealizowany  w Wincencie będzie można zobaczyć w TVP Białystok 8 grudnia o godz. 10.00