b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2019_IMG_1122.jpg

19 grudnia w sposób szczególny zapisze się w historii Szkoły Podstawowej w Zabielu. Wydarzenia tego dnia na długo zapadną w pamięć również jego uczestnikom, a to głównie za sprawą przedstawienia jasełkowego w wykonaniu uczniów. Na widowni zasiedli wyjątkowi goście: pani Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty,  Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, Anastazy Jan Kalinowski przewodniczący Rady Gminy Kolno, Witold Gronostajski dyrektor łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku i  pani starszy wizytator  Dorota Szymonowicz, Stanisław Szymańczyk dyrektor ZOPO w Kolnie, Bogusława Sekścińska radna gminy Kolno, Jacek Smaka sołtys wsi Kolimagi , pani Małgorzata Przytuła przewodniczącą  Rady Rodziców oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie.

 

Za sprawą niezwykłej scenografii, pieczołowicie dobranych strojów i rekwizytów oraz piosenek, tańców i słów wypowiadanych przez uczniów zgromadzeni przenieśli się w czasy narodzin Jezusa. Perfekcyjnie przygotowane przedstawienie pt. „Broda Heroda”  zrobiło ogromne wrażenie na gościach, co w swoich przemówieniach podkreślali zarówno pani Kurator jak i pan Wójt.  Za swój artystyczny trud wykonawcy i wszyscy ci, dzięki którym przedstawienie było tak dobrze przygotowane, otrzymali gromkie brawa, a dzieci kosz słodyczy od pani Beaty Pietruszki Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Jak na spotkanie opłatkowe przystało były tez życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Każdy uczestnik spotkania otrzymał piernikowe serce, a honorowi goście świąteczne stroiki przygotowane przez jedną z mam.

To była pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta Pani Kurator w gminie Kolno i w szkole w Zabielu. Jak podkreślała i pani Kurator i pani Ewa Lipnicka dyrektor SP w Zabielu  z tą miejscowością łączą panią Kurator sentymentalne wspomnienia. Pan wójt Józef Wiśniewski  już dziś zaprosił panią Kurator na otwarcie pierwszego w gminie Kolno publicznego przedszkola w Lachowie w przyszłym roku.