b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_EN2u68jUEAA18VE.jpg

9 stycznia w Kolnie pan Andrzej Duda Prezydent RP zainicjował trzeci cykl konferencji poświęconych polskiej wsi.  W Kumelsku Prezydent RP gościł u Państwa Mileny i Kamila Chodnickich, którzy w ub. roku podczas Gali Agroligi w Blewederze zostali uhonorowani jako Wicemistrzowie Agroligi 2018.

 

Pierwszym punktem wizyty Prezydenta RP w Kolnie było złożenie  kwiatów pod pomnikiem żołnierzy poległych pod Lemanem w 1920 roku.

Następnie odbyła się konferencja pt.  „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w której uczestniczył Prezydent RP oraz m.in. przedstawiciele administracji rządowej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych  w tym m.in. Józef  Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. Relacja dostępna TUTAJ

Po konferencji Pan Prezydent RP odbył wizytę w gospodarstwie Państwa Chodnickich w Kumelsku. Zobacz TUTAJ

Na zakończenie odbyło się spotkanie z mieszkańcami powiatu kolneńskiego.

Relacja z wizyty Prezydenta RP w Kolnie dostępna jest TUTAJ

fot. Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP ze strony www.prezydent.pl i fot. Andrzej Konopka

dwnld1806325858

 

kolno