b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_DSC_9896.jpg

10 stycznia br. odbyła się światowa prapremiera bajki muzycznej „Czerwony Kapturek raz jeszcze”. Wydarzenie miało miejsce w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem.

Bajka - nie tylko dla najmłodszych - jest formą „teatru w teatrze” i w dowcipny sposób opowiada o buncie tzw. „złych postaci” przeciwko nierównemu traktowaniu. Oczywiście, jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze i udaje się zrealizować zaplanowane przedstawienie.

Sam spektakl jet o tyle ciekawy a jednocześnie trudny wykonawczo, że łączy w sobie zarówno formę dramatyczną jak i muzyczną. Trudno nazwać go musicalem jednak już śpiewogrą jak najbardziej. Realizatorem spektaklu był Teatr Młodych „Dziwadlo”, działający przy Centrum Kultury Gminy Kolno.  Pięć dziewcząt stanowiących główny człon zespołu, pomimo wyraźnego stresu związanego z premierowym spotkaniem z widownią zapewniła miłą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym obecnym na spektaklu.

Mamy nadzieję, ze w okresie ferii będzie można zobaczyć bajkę w innych świetlicach naszej gminy.

Wystąpiły:  Kamila Borys, Wiktoria Borys, Wiktoria Olszak, Ola Popielarz oraz Wiktoria Smaka.

Tekst i inscenizacja - Kazimierz E. Koter

Kazimierz E. Koter

DSC 9889

DSC 9886