b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_IMG_1546.jpg

Umowę na realizację zadania „Dostawa instalacji fotowoltaicznych na potrzeby stacji uzdatniania wody w Kumelsku i Zabielu” podpisał  z wykonawcą  Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno.  Wyłonioną w III przetargu firmą jest Arenella spółka z o.o. – To będzie pierwsza tego typu inwestycja na budynkach użyteczności publicznej w naszej gminie – mówi Józef Wiśniewski wójt gminy Kolno.  – Zastosowanie odnawialnych źródeł energii w dobie rosnących cen za prąd, które odczuwamy wszyscy, jest bardzo istotną inwestycją, bo znacząco wpłynie na obniżenie wydatków na energię.  Obok tego ekonomicznego argumentu ważna jest również troska o nasze środowisko.

 

Gmina Kolno dotację na ten cel pozyskała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Działanie 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii . Wartość dofinansowania projektu pt. „Instalacja urządzeń służących do pozyskania energii słonecznej na stacjach uzdatniania wody w Gminie Kolno” wynosi 251 934,80 zł.  

Zgodnie z umową zawartą 5 lutego br. spółka Arenella czas na wykonanie zadania ma do 8 maja 2020 r.

IMG 1538