b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_stawiski.jpg

W środę 5 lutego w Stawiskach odbyło się spotkanie Marszałka i Wicemarszałka Województwa Podlaskiego z samorządowcami z regionu. Rozmowy dotyczyły Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w nowej perspektywie finansowej oraz inwestycji drogowych.

– Najważniejszą informacją jest zapowiedź dokończenia modernizacji drogi wojewódzkiej nr 647 Stawiski – Kolno – mówi Józef Wiśniewski wójt gminy Kolno. – Dzięki inwestycji, której koszt wyniesie 6 mln zł droga wojewódzka od Starego Gromadzyna do granic administracyjnych Gminy Kolno i dalej do Stawisk na długości 6 kilometrów  będzie już zmodernizowana w całości. Cieszę się, że kontynuowane są działania dotyczące modernizacji tej drogi. W ostatnich kilku latach została ona przebudowana na odcinkach Stary Gromadzyn – Kolno oraz Kolno – Zabiele i Zabiele – Ptaki.

 

W spotkaniu z Marszałkiem Arturem Kosickim i Wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem obok samorządowców z regionu uczestniczył posłem na Sejm Kazimierz Gwiazdowski i radni Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Relację z wydarzenia można zobaczyć TUTAJ

fot. www.wrotapodlasia.pl