b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_przedszkole.jpg

Pierwsze w gminie Kolno Publiczne Przedszkole już funkcjonuje! 3 lutego 44 przedszkolaki spędziły w  nowej placówce swój  pierwszy dzień.  – To dla nas wszystkich ogromne wydarzenie – przyznaje Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, który tego dnia odwiedził maluchy.

 

Kolorowe przestronne i świetnie wyposażone sale, sala dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, kuchnia i stołówka – to wszystko w jednokondygnacyjnym budynku dobudowanym do Szkoły Podstawowej w Lachowie powstało dzięki unijnemu dofinansowaniu. Blisko 1,5 mln zł dotacji Gmina Kolno pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Projekt pt. „Wzrost dostępności do wysokiej jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kolno” zakładał nie tylko budowę przedszkola, ale też zagospodarowanie ternu wokół.  Jest wjazd do przedszkola od drogi powiatowej, chodnik, parkingi . Wszystko z myślą o dzieciach  i ich rodzicach.  

- Przedszkole jest czynne od godziny 7.00 do 16.00 – informuje Bogumiła Mikucka dyrektor Publicznego Przedszkola w Lachowie. – Pierwsze maluszki są już u nas kilka minut po godzinie siódmej.

W trakcie dziewięciogodzinnego dnia w przedszkolu dzieci  mają zapewnione trzy posiłki. Dzieci trzy, cztero i pięcioletnie podzielone są na dwie grupy . Bawią się i uczą w naprawdę komfortowych warunkach.

- Przedszkole jest piękne, warunki bardzo dobre, cieszę się, że mogę tu przyprowadzać moje dziecko – mówi jedna z mam. – Zachęcam do tego innych rodziców.

W Publicznym Przedszkolu w Lachowie wciąż jest kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do odwiedzenia nowej placówki.