b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_IMG_1881.jpg

Mnóstwo nowych zabawek otrzymały wczoraj najmłodsze dzieci z Publicznego Przedszkola w Lachowie. To prezent od Rady Gminy Kolno i Wójta Gminy Kolno. Z inicjatywą, która sprawiła maluszkom wielką radość, wyszła radna Małgorzata Chrostowska.  Przy okazji wręczenia zabawek radni po raz pierwszy zwiedzili funkcjonujące od 1 lutego br. przedszkole. – Ta nowa i pierwsza w naszej gminie tego typu placówka powstała dzięki dobrej współpracy i uchwałom, które w tej sprawie podejmowaliście jednogłośnie – dziękował radnym Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno.

 

W progu przedszkola, które powstało w ramach realizacji projektu z unijnym dofinansowaniem, znamienitych gości powitała dyrektor PP w Lachowie pani Bogumiła Mikucka. Opowiadając o funkcjonowaniu placówki  podkreśliła, że ufundowane przez radnych zabawki dla najmłodszych są bardzo trafionym i potrzebnym prezentem. Potwierdzeniem była reakcja maluszków, które z  zaciekawieniem i zaangażowaniem od razu zaczęły bawić się wózeczkami, lakami, klockami, i innymi podarowanymi zabawkami.  Przedszkolaki odwdzięczyły się ogromną laurką z własnoręcznymi „podpisami” w postaci kolorowych odcisków dłoni.

Dwie przestronne i wyposażone sale, sala dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, kuchnia i stołówka – nowe przedszkole robi wrażenie. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście do przedszkola jest zabezpieczone w wideodomofon,  by nikt niepowołany nie mógł dostać się do wnętrza. Wyjście zabezpieczone jest w sposób uniemożliwiający małym dzieciom samodzielne opuszczenie  budynku.  Przedszkolaki w dwóch grupach mają zajęcia od godz. 7.00 do 16.00. Dzieci mają zapewnioną nie tylko zabawę, ale też naukę i trzy posiłki dziennie.

Dofinansowanie w kwocie blisko 1,5 mln zł na realizację projektu pt. „Wzrost dostępności do wysokiej jakości infrastruktury przedszkolnej w Gminie Kolno” Gmina Kolno pozyskała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020