b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_logogb.jpg

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla Książki w kwocie 11 354 zł. Biblioteka otrzymane dofinansowanie przeznaczy na realizację przedsięwzięcia pn. „Śladami Jana Pawła II”. Partnerami projektu będą: Urząd Gminy Kolno, Zespół Placówek Oświatowych, Stowarzyszenie KaFCuki, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”, szkoły podstawowe z terenu gminy Kolno, Centrum Kultury Gminy Kolno i Zespół Czerwieniacy. Przedsięwzięcie będzie realizowane w terminie od 1 marca do końca listopada 2020 r. i jest adresowane do wszystkich grup wiekowych z terenu gminy Kolno.

 

Celem realizowanego zadania jest upowszechnianie literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów poprzez działania edukacyjne, oświatowe i kulturalne służące rozbudzaniu zainteresowania literaturą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W ramach wydarzeń literackich zorganizujemy głośne czytanie utworów autorstwa Jana Pawła II i o JP II, grę terenową, konkurs wiedzy, konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o życiu i twórczości JP II, podróż szlakiem JP II do Warszawy, Wadowic, Krakowa i w Tatry oraz warsztaty teatralne przygotowujące do przedstawienia Wieczornicy poświęconej Papieżowi na uroczystości podsumowania projektu.

Chętnych zapraszamy do udziału w projekcie i wyruszenia z biblioteką w literacką podróż „Śladami Jana Pawła II” w ustanowionym przez Sejm RP Roku Papieża.

GBP w Czerwonem