b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2018_herb_900_600.png

Szanowni Państwo,

Z uwagi na szybko rozprzestrzeniający się wirus SARS CoV-2 (koronawirus) i aktualną sytuację sanitarno-epidemiologiczną w kraju  w trosce o nasze wspólne zdrowie, wprowadza się od poniedziałku 16 marca 2020 r. następujące ograniczenia w bezpośredniej obsłudze Interesantów w  Urzędzie Gminy Kolno

:

  1. Proszę o przychodzenie do Urzędu jedynie w sprawach pilnych, istotnych z punktu widzenia mieszkańców i niecierpiących zwłoki, które wymagają bezpośredniej wizyty w urzędzie i tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 86 278-91-33.
  2. W pozostałych sprawach należy kontaktować się z urzędem za pośrednictwem komunikacji elektronicznej E-PUAP czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej lub poprzez e-mail gminy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Sprawy w sposób internetowy można także załatwić za pośrednictwem portalu https://obywatel.gov.pl
  3. Do budynku administracyjnego zarówno interesanci jak i pracownicy wchodzą wejściem głównym od strony ul. Wojska Polskiego.
  4. Każda osoba przychodząca do Urzędu w Biurze Obsługi Interesanta zostanie poproszona o podanie celu wizyty, imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania.
  5. Zaleca się, by Urzędu nie odwiedzały osoby, które powróciły do kraju z regionu, gdzie występuje koronawirus, lub miały kontakt z taką osobą, w szczególności, jeśli obserwują u siebie objawy choroby: gorączkę, kaszel, duszności. W takim przypadku bezwzględnie należy powiadomić telefonicznie stację sanitarno – epidemiologiczną w Kolnie i postępować zgodnie z zaleceniami służb.
  6. Kontakt osobisty z Wójtem i pracownikami Urzędu, poza Biurem Obsługi Interesanta, będzie ograniczony tylko do spraw wyjątkowo pilnych, których nie można załatwić w inny sposób.
  7. Ograniczam również wszelkie podróże służbowe związane z udziałem w szkoleniach, konferencjach i zjazdach oraz zaplanowane spotkania i zebrania.

Przepraszamy naszych Interesantów za wszelkie niedogodności, ale kierujemy się troską o zdrowie Nas wszystkich. Chcemy maksymalnie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i nie narażać Państwa na przebywanie w miejscu, w którym jest duża rotacja osób.  Robimy to dla naszego wspólnego dobra. Prosimy o wyrozumiałość i liczenie się z tym, że w tym czasie nie będziemy w stanie wielu spraw, jak dotychczas, załatwiać „od ręki” i niezwłocznie, lecz zgodnie z ustawowymi terminami.

Józef Bogdan Wiśniewski,
Wójt Gminy Kolno