W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego  od 16 marca do odwołania Urząd Gminy Kolno nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi Interesantów.  Brak osobistego kontaktu z urzędnikami nie oznacza, że sprawy mieszkańców gminy Kolno nie będą załatwiane.  Pracownicy nadal będą wykonywali swoje obowiązki, a kontakt z nimi w godzinach pracy Urzędu Gminy Kolno będzie odbywał się:

 - telefonicznie  - spis numerów telefonów dostępny jest TUTAJ

-  poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- poprzez platformę  ePUAP.

Dodatkowo w holu budynku, przy głównym wejściu od ulicy Wojska Polskiego, ustawiony został oznakowany pojemnik, do którego  będzie można wrzucać wnioski, dokumenty czy korespondencję. Jeśli zajdzie potrzeba uzupełnienia  wniosku czy wyjaśnienia sprawy  pracownicy Urzędu będą informować o tym drogą pisemną lub telefoniczną (jeśli dopiszą Państwo numer telefonu).

Celem podejmowanych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa Interesantom i pracownikom Urzędu oraz powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.   Podobne rozwiązania wdrażane są w innych urzędach i instytucjach w regionie, w tym m.in. w Urzędzie Miasta Kolno.

Wyjątkowe sytuacje wymagają od nas wszystkich mobilizacji i odpowiedzialnych zachowań, dlatego proszę o zrozumienie i zastosowanie się do wytycznych. Jeśli to możliwe, zostańcie Państwo w domach i przestrzegajcie zaleceń służb sanitarnych oraz podporządkujcie się wszelkim nakazom władz.

Józef Bogdan Wiśniewski, Wójt Gminy Kolno