b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_DSC_6876_edited_edited.jpg

Szpital Ogólny w Kolnie otrzyma wsparcie finansowe od każdej z gmin powiatu kolneńskiego, takie ustalenia zapadły na specjalnie zwołanym spotkaniu przedstawicieli samorządów.  – To nasza  solidarna odpowiedź na apel pani dyrektor kolneńskiego szpitala z prośbą o wsparcie placówki w tych wyjątkowo trudnych czasach – mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. -  Nikt z nas nie miał wątpliwości, że trzeba to zrobić, bo chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno personelu szpitala jak i jego pacjentów, a wspólnym celem jest przecież zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszyscy jesteśmy na froncie walki z tym zagrożeniem.

 

W pilnie zorganizowanym zebraniu, które odbyło się  24 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kolnie uczestniczyli: Andrzej Duda burmistrz Kolna, Agnieszka Rutkowska burmistrz Stawisk, Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, Andrzej Piętka wójt gminy Grabowo, Piotr Niedbała wójt gminy Turośl i Józef Dymerski wójt gminy Mały Płock.

Obok najważniejszej kwestii związanej z działalnością szpitala w Kolnie, który w czasie epidemii, podobnie jak inne tego typu placówki, najbardziej potrzebuje m.in.  środków ochrony bezpośredniej, przedstawiciele lokalnych władz omawiali też inne ważne kwestie dotyczące m.in.  funkcjonowania  samorządów w czasach walki z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

fot. A. Konopka