b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_738.jpg

Z uwagi na pierwsze w Gminie Kolno potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19 Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno  apeluje o bezwzględne przestrzeganie zasad narodowej kwarantanny.

– W czasie epidemii stosowanie się do zaleceń wydawanych przez rząd i stosowne służb jest kluczowe – podkreśla wójt Józef Bogdan Wiśniewski.– Od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy dziś  bezpieczeństwo i zdrowie nie tylko nas samych, ale naszych rodzin i całego społeczeństwa. Dlatego bardzo proszę nie lekceważcie apeli o pozostanie w domach i przestrzegajcie wszystkich zasad wprowadzonych na czas walki z koronawirusem.

 

Chorobę COVID 19 wywołuje koronawirus SARS-Cov-2, który przenosi się drogą kropelkową. Dlatego tak ważne jest stosowanie podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia w tym m.in.: często myć ręce, stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu, zachować bezpieczną odległość, unikać dotykania oczu, nosa i ust. Więcej informacji TUTAJ

Najczęstsze objawy  choroby to gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, ale mogą jej towarzyszyć również:  bóle mięśni i zmęczenie. Jeśli podejrzewasz, że masz koronawirusa nie panikuj. Skontaktuj się ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kolnie nr tel. 86 278 31 91, całodobowo tel. kom. 692452624  Schemat postępowania TUTAJ

Wszystkie informacje na temat koronawirusa TUTAJ

mt_ignore