b_250_200_16777215_00_images_artykuly_2020_akcja.jpg

Zaczęło się od sołtysa i mieszkanek Wykowa, a dziś maseczki ochronne w gminie Kolno szyją już chętni w Borkowie, Janowie, Zabielu, Czerwonem, Wincencie, Starym Gromadzynie, Lachowie i Kumelsku. Do akcji przyłączyły się też pracownice szkół i Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Kolnie.

–   Maseczki te trafią do szpitala, ale też do gminnych instytucji oraz do mieszkańców Gminy Kolno, w szczególności do osób starszych - mówi Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. – Wszystkim zaangażowanym w to charytatywne wspólne działanie bardzo serdecznie dziękuję. Wspólnie walczymy z koronawirusem.

 

O inicjatywie szycia maseczek w Wykowie pisaliśmy kilka dni temu – zobacz TUTAJ. Odzew osób chętnych do przyłączenia się do tej akcji był na tyle duży, że władze gminy Kolno zdecydowały o zakupie materiałów do szycia maseczek ochronnych. Fizelina, płótno, gumki i nici już są w świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno w Zabielu, gdzie zorganizowane zostało centrum ich dystrybucji. Pierwsza partia materiału pocięta została kilka dni temu przez pracowników CKGK i przy współpracy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabielu. Stąd pakiety do szycia maseczek trafiają tam, gdzie znaleźli się chętni do działania. W sumie to już 9 miejscowości! Koordynacją akcji zajmuje się pan Mariusz Wesołowski dyrektor CKGK, osoby zainteresowane współpracą mogą telefonicznie ustalać szczegóły – nr tel. 602 877 845.

- Bardzo doceniam zaangażowanie mieszkańców naszej gminy, którzy poświęcają swój czas i na własnych maszynach charytatywnie szyją maseczki oraz wszystkich innych zaangażowanych w to działanie - mówi wójt Józef Wiśniewski. – To dzięki temu, co robicie, wiele osób będzie mogło skuteczniej chronić siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnimi rządowymi zaleceniami od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa przy użyciu np. maseczki ochronnej.

akcja1